Exterior Products Packaging Products Interior Products
  Balık Kutusu (Fish Boxes)
  Dondurma Kutusu (Ice Cream Boxes)
  Fide Viyolleri (Seedling Viols)
  Endüstriyel Koruma ve Yalıtım
         (Industrial Protection and Insulation)
  Cam Koruma (Glass Protection)
  Topraksız Tarım Elemanları
         (Landless Agricultural Elements)
  Enjeksiyon Arı Kovanı (Injection Beehive)
  Mantar Kutusu (Mushroom Box)
  Termos Köpüğü (Thermos Spark)
  Çeyiz Setleri (Dowry Sets)
  Havyar Kutusu (Caviar Box)
ÜRETİM VERİMLİLİĞİ: Kovan içi sıcaklığını 24-30 derecede tutar ve arıyı bal yapmaya teşvik eder. Kovan başı üretim veimliliğini %40 arttır.

BÜYÜMEYE KATKISI: Her yıl yavru yapma zamanlarında üşümediği yada sıcaklamadığı için her yavrulamada ahşap kovana göre %60 daha fazla yavru verir. Böylelikle her yıl kovan sayısı artan arıcının, kapasitesi ve kazancı büyümeye başlar.

KULLANIM ÖMRÜ FAZLALIĞI: Polistren hammadesinin doğal ömrü sonsuz olarak ifade edilir. Fakat darbe, taşınma, baskı gibi eylemlere maruz kalan kovanın ömrü en az 10 ila 20 yıl arasıdır.

ARI SAĞLIĞI: Bu kovanlar bakteri,küf,mantar ve zararlı organizmalar barındırmaz. Plastik bir spatula ile temizlenir ve güneşte bekletilerek dezenfekte edilir. Dolayısıyla arı hastalıkları olan Amerikan ve Avrupa yavru çürüğü, Kireç ve Taş hastalığı, Viral, Varroa, Nosema gibi hastalıklara ahşap kovana kısasla daha az rastlanır.

ARICI SAĞLIĞI: Polistren kovan arı ve arıcının yaşam standartını arttırır. Türkiyede ve dünyada ahşap kovanın ağırlığı yaklaşık 40 kg, plastik kovanlarda ise 35 kg'dır.Polistren kovanın ağırlığı giydirmeden önce 3 kg giydirdikten sonra 9 ile 11 kg arasında değişmektedir. Arıcılarımızın yaşadığı bel fıtığı sorunu eğitimlerle giderilmeye çalışılmaktadır.

ÇEVREYE DUYARLI: Doğada bir çam ağacı kökü 30 cm, boyu 6 mt civarında olup 1,5 mt aralıklara dikilidir. Bir çam ağacı ortalama 500 desi gelmekte, bir ağaçtan 5 adet kovan imalatı yapılabilmektedir. Ülkemizde kayıtlı olarak yapılan yaklaşık 30.000 adet kovanın toplamda 6.000 adet çam ağacı ve 2.600 Hektar ormanın yok olması demektir. Fakat önemli olan kısmı kayıtlı kovan sayısı değil kayıtsız yapılan kovan ticaretinin hacmidir. Ülkemizde yılda en az 100.000 kayıt dışı kovan imalatı ve satışı yapıldığı tahmin edilmektedir.
Evsen Group of Companies